Türkçe İngilizce

Farkındalıkla Emzirme

Memeler, bir canlıyı besleyebilme yeteneğine sahip harika tasarlanmış organımızdır. Ona gereken özeni gösteriyor musunuz? Mesela pompa yaparken, ona sanki bir muslukmuşçasına mı davranıyorsunuz? Aç/kapa düğmesi olan bir makina gibi mi hissettiriyorsunuz?

Dr. Emoto’nun su deneyi- Kelimelerin etkisi

Memenin, canlı hücrelerden oluştuğunun farkına varmalısınız. Yeri gelmişken Japon bilim adamı Dr. Emoto’nun suyla ilgili bir deneyinden bahsetmek isterim. Bir barajdan ve bir Zen budistinin kutsadığı sudan örnekler alıp, “karanlık alan mikroskobunda” bu örnekleri fotoğraflamış. Baraj suyu ile kutsanmış su molekülünün resmi arasında farklar elde etmiş. Kutsanmış su, harika bir kristal fotoğrafı vermiş. Suyun, söylenenlere tepki verdiğini tespit etmiş. Ardından damıtılmış su şişeleri alıp, üzerlerine yazılar yazmış. Birine “teşekkür ederim” yazmış. Diğerine “beni hasta ediyorsun, seni öldürücem” yazmış, diğerine ise hiçbir şey yazmamış. Sonra sudaki moleküler değişimleri fotoğraflamış. Aşağıdaki resimde fotoğrafları göreceksiniz. Hatta elde ettiği su kristallerinin sergisini paylaşıldığı bir videoyu bu youtube'da bulabilirsiniz (Japon Bilim Adamı Emoto Su Deneyi, İletişimde Kelimelerin Gücü). "Su Büyük Gizem" (WATER) Filminden bir bölüm için: Youtube'a "Dr. Masaru Emoto- Suyun Gizli Mesajı" yazın.

Dr. Emoto, bu değişimlere sebep olan itici gücün “düşünce” ya da “niyet” olduğu sonucuna varmış. “Eğer düşünceler suya bunu yapabiliyorsa, %85’imizin su olduğu bedenimizde düşüncelerimizin bize yapabileceklerini hayal edin”.

Memelerinize şefkatle dokunun ve “sütüm yetmiyor”, “sütüm yok” gibi kelimelerinizi “harika bir bedene sahibim ve memelerim yetecek kadar süt üretiyor” ifadesine dönüştürün.

“Hastayım, sütüm azaldı” yerine “iyileşmeye başladım ve sütüm arttı” , “Bebeğime süt ürettiğin için teşekkür ederim”, “Bilge bedenime şükürler olsun”… şeklinde dönüştürün. Unutmayın ağzınıza en yakın kulan kendinizin ki. Ne söylediğinizi ilk önce siz duyarsınız.

Kendinizin söylediği negatif cümleleri aşağıdaki tabloya yazın ve onları dönüştürmeyi deneyin.

Tablo 3.1. İfadeleri dönüştürme egzersizi

Mevcut İfade

Dönüştürülmüş Söylem

“Sütüm yetmiyor”

Harika bir bedene sahibim ve memelerim, bebeğime yetecek kadar süt üretiyor

“Sütüm yok”

“Hastayım”

Hastalığı bırakıyor, iyileşmeye niyet ediyorum.

“Hastayım, sütüm azaldı”

İyileşmeye başladım ve sütüm arttı.

İlk bebeğimi emziremedim, bu bebeğimde de yapamayacağım.

Her bebek bir kar tanesi kadar eşsizdir. Bebeğimi aşkla beslemek için her şeye sahibim.

................................................

................................................ .......................................

................................................

................................................ .......................................

 

Bebeğime yetecek kadar süt üretmeye niyet ediyorum.

Bedenim, gece boyunca gevşe, dinlen, kendini onar, sakinleş,

sabah memelerim sütle dolsun, sütler çağlasın.

Geçmişimden getirdiğim anılardan özgürleşerek,

 bedenime teşekkür ederek, onu onurlandırarak,

bebeğimi aşkla beslemeye,

besleyici sütler üretmeye niyet ediyorum.

Bebeğimi beslerken, keyifliyim,

 bana aşkla baktığı an aramızla harika payşalımlar oluyor,

bağımız güçleniyor.

Kolaylık ve keyifle beslemeye niyet ediyorum.

 

Anneye mesaj:

Bedeninizle konuşabilirsiniz. Gece, uykudan önce bedeninize “ihtiyaç kadar süt üret” komutu verebilirsiniz. Bunu şefkatli bir dille yapmalısınız. Uyumadan önce, uykuya dalarken 528 hz DNA iyileştirici, onarıcı müzikler dinleyebilirsiniz. Kendi niyetlerinizi yazın. Sevgi dili kullanın. Niyetinizi ederken belki size ilham veren kalbiniz, rahminiz, memeleriniz gibi beden parçalarınıza dokunarak, şevkatinin gösterebilirsiniz.

 

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller www.emzirmedanismanligi.com sitesine ve site sahibine aittir. copyright © 2015 - 2024