Türkçe İngilizce

EV ZİYARETLERİ

Doğum sonu ev ziyaretleri şeklinde düzenlediğimiz eğitim programlarımızda; ailelere uygulamalı olarak; emzirme teknikleri, elle süt sağma-saklama, bebeğe sağılmış sütünu alternatif yöntemlerle verme, pişikten korunma, meme ucu bakımı, süt arttırma, formula kullanımını kademeli azaltma, gaz çıkarma, gaz sancısı ile baş etme teknikleri, kolik sancısı ve bebek masajını öğretiyoruz. Ayrıca eğitimlerde annenin beslenmesinde nelere dikkat etmesi gerektiği, gaz yapan yiyeceklerden korunma, anne sütü yapımının arttırılması, kegel egzersizleri ve doğum sonu egzersizlerden de bahsediliyoruz. Bebeğin yatağının uygun şekilde düzenlenmesi, oda ısısının ayarlanması, bebeğin oda sıcaklığa uygun şekilde giydirilmesi, güvenli emzirme çecresinin oluşturulması ve kanguru bakımı uygulamalı gösterdiğimiz diğer eğitim konuları arasında.

Ev ziyaretleri ve eğitimler, doğum ve kadın sağlığı hemşireliği ve/veya ebelik alanında akademik kariyere ve en az 5 yıllık klinik deneyime sahip uzman ebe ve hemşireler tarafından gerçekleştiriliyor.  Bu ziyaretlerde, anne ile karşılıklı soru-cevap yöntemi ve uygulamalı eğitim teknikleri kullanılarak interaktif eğitim metotları benimseniyor. Eğitimler, aile ile birlikte kararlaştırılan randevu gününde gerçekleştiriliyor ve ortalama 1 ile 1.5 saat arasında sürüyor.

Babaların eğitimde bulunması her zaman istenilen bir durumdur, her baba eğitime davetlidir. Ancak ailenin kalabalık olması ve eğitimin bu ortamda yapılması istenilmeyen bir durumdur.

NOT: Pandemi nedeniyle ev ziyaretlerine kısıtlama getirilmiştir.Ekip arkadaşlarımızdan evinize yakın oturan bir uzmanın sizi ziyaret etmesi için 0212 999 98 19'den iletişime geçebilirsiniz.

Randevu almak için tıklayınız.

Ev Ziyaretleri

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller www.emzirmedanismanligi.com sitesine ve site sahibine aittir. copyright © 2015 - 2024