Türkçe İngilizce

Anne sütü paylaşımı hakkında anket

Anne sütü paylaşımı hakkında anket

Türkiye’de emziren annelerin yaşadığı en büyük problemlerden biri belki de bir süt bankasının olmaması. Uluslararası emzirme danışmanı ve LLL lideri olarak karşılaştığımız vakalarda anne sütü bankasının olmamasının ne kadar vahim ve üzücü olduğuna pek çok kez şahit olduk. Bu gidişata dur demek ve belki de bir süt bankasının Türkiye’de kurulmasına ön ayak olmak amacıyla sizlere bu anketi hazırladık.

Tabi ki anne sütünün bebek için en uygun besin olduğunu biliyor ve savunuyoruz. Mamanın ise süt paylaşımının bir alternatifi olmadığına inanıyoruz. Anne sütü olmadığı durumlarda, GÜVENLİ süt paylaşımını savunuyoruz.

Özellikle ülkemizde anne sütü bankası olmadığı için, anne sütünün yetersizliği/olmadığı durumlarda ailelerin tercih ettiği yöntemlerden biri donör sütleri ile kendi bebeklerini beslemektir. Bu çalışmada kontrolsüzce yapılan anne sütü paylaşımının risklerine değinilecek ve sonunda süt bankasının kurulması gibi öneriler geliştirilecektir.

Sizden ricamız, mümkün olduğunca bu ankete katılım sağlamanız ve etrafınızdaki annelerin de anketi doldurmasını sağlamanız. Katılımın büyük olması, süt bankasının  kurulmasının gerekliliğini de o derecede gözler önüne serecektir.

Lütfen anketi yarım ya da boş bırakmayınız. Zaman problemi yaşadığınız durumlarda, kaydet-çık özelliği eklenmiştir, anketi yarım bırakmak ya da doldurmamak yerine kaydetip, uygun zamanda yeniden cevaplamaya kaldığınız yerden başlayabilirsiniz.

Katkılarınız için şimdiden teşekkürler.

Süt paylaşmamış kişiler için : www.tinyurl.com/sutpaylasmamis
 
Bağışçılar için: www.tinyurl.com/bagiscilar
 
Alıcılar için: www.tinyurl.com/alicilar
 
NOT: Linkleri çalışmadığı takdirde google chrome’da açmayı deneyiniz
 
 
 

Charlotte Codron

LLL Türkiye Lideri

 

Doç.Dr.Güliz Onat

Uluslararası Kurul Sertifikalı Emzirme Danışmanı

 

Öğt.Gör.Hediye Bekmezci

Uzm.Ebe

 

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller www.emzirmedanismanligi.com sitesine ve site sahibine aittir. copyright © 2015 - 2024