Türkçe İngilizce

Kişiye Özel Egzersiz Programı

Hamile, anne ve tüm kadınlara yönelik

HAMİLELİKTE programın içeriği:

Her hafta iki gün buluşma/Online

 Doğumu kolaylaştıran, çok yönden yararı göreceğiniz, size özel bir egzersiz ve masaj programı oluşturuyorum. Doğuma bedenen ve zihnen hazırlanmak isterseniz bu program tam size göredir. Gebelikte sıklıkla yaşanan sırt, omuz, boyun ve bel ağrıları için çok faydalı bu program hem normal doğum yapacak, hem de sezaryen olacak annelere hitap ediyor.

Doğal doğum planlıyorsanız bu programdan çok memnun kalacaksınız. Çünkü beklenen doğum tarihi geçtiği halde, henüz doğumun başlamamış olması veya bebeğinizin kafasının doğum kanalına uygun yerleşmemiş olması gibi durumlarda farklı teknikler deniyoruz. Sezaryen doğum yapacaksanız doğum sonrası süt gelmemesi şikayetini yaşamamanızı, sezaryenden sonra olabildiğince erken ayağa kalkmanızı ve çabuk iyileşmenizi sağlar.

Eski kilonuza kolayca dönmeniz için de faydalı olan bu program, özellikle vajinal kasların tekrar sıkı hale gelmesini ve dolayısıyla daha iyi bir cinsel yaşamı, ileride yaşanacak rahim sarkması ya da idrar kaçırma problemlerinin önüne geçmesini sağlar.

Egzersiz programını ihtiyaçlarınız doğrultusunda size özel hazırlıyorum. Bu programa gebeliğinizin 4. ayından sonra başlayabilirsiniz. Ancak unutmayın ki, 7. ve 8. aylar başlamak için geçtir ve maalesef 6. ayını geçmiş gebeleri bu programa alamıyorum. Programa başlamadan önce hekiminizden “spor yapmasında sakınca yoktur” raporu ve tam kan sayımı istiyorum. Çünkü ilk buluşmamızda kapsamlı bir gebelik-sağlık öyküsü değerlendirmesi ve postür analizi yapıyorum. Ardından görüntülü görüşme (Facetime, Facebook messenger gibi) yaparak, 1 saatlik ders yapıyoruz. Bunu her hafta iki kez tekrarlıyoruz. Ancak hafta da bir gün de almanız münkün.

Dileyenler için Kalamış sahildeki home-stüdyomda birebir özel ders yapma imkanımız da var.

 

DOĞUM SONRASI programın içeriği:

  • Her hafta iki gün buluşma/Online

Doğum sonrası özel egzersiz programı ile annelerin isteklerine ve ihtiyaçlarına cevap veren özel bir program hazırlıyorum. Bu programla hem yağlanan karın ve kalça bölgenizde incelme görerek doğumdan sonra fit bir görünümü kazanabilir, hem de aldığınız kiloları sağlıklı şekilde verebilirsiniz. Bunlardan fazlasını bile elde edeceksiniz. Özellikle sezaryen doğum yapmışsanız; programın emzirmeyi kolaylaştırıcı etkisinden memnun kalacaksınız. Omurga ağrılarınız varsa bu egzersiz programı ağrılarınızın hafifletilmesi için de faydalıdır. Özellikle vajinal kasların tekrar sıkı hale gelmesini, daha iyi bir cinsel yaşamı, ileride yaşanacak rahim sarkması ya da idrar kaçırma probleminden korunma sağlar.

 Egzersiz programını ihtiyaçlarınız doğrultusunda size özel hazırlıyorum. Bu programa doğum sonrası 2. aydan sonra başlayabilirsiniz. Ancak unutmayın ki, 4. veya 5. aydan sonra başlamak için artık geçtir. Bebeğinizle derslere katılımınızı her zaman desteklerim. Onunla birlikte yapacağınız fazlaca egzersiz hareketleri var. Programa başlamadan önce hekiminizden “spor yapmasında sakınca yoktur” raporu ve tam kan sayımı istiyorum. Çünkü ilk buluşmamızda kapsamlı bir doğum-sağlık öyküsü değerlendirmesi ve postür analizi yapıyorum. 

Ardından görüntülü görüşme (Facetime, Facebook messenger gibi) yaparak, 1 saatlik ders yapıyoruz. Bunu her hafta iki kez tekrarlıyoruz. Ancak hafta da bir gün de almanız münkün.

Dileyenler için Kalamış sahildeki home-stüdyomda birebir özel ders yapma imkanımız da var.

 

Pilatesin hamileyken omurga sağlığına etkisi

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller www.emzirmedanismanligi.com sitesine ve site sahibine aittir. copyright © 2015 - 2024