Türkçe İngilizce
Hamileler için

HAMİLELİKTE programın içeriği:

  • Her hafta iki gün buluşma ve egzersiz

Doğumu kolaylaştıran, çok yönden yararı göreceğiniz, size özel bir egzersiz ve masaj programı oluşturuyorum. Doğuma bedenen ve zihnen hazırlanmak isterseniz bu program tam size göredir. Gebelikte sıklıkla yaşanan sırt, omuz, boyun ve bel ağrıları için çok faydalı bu program hem normal doğum yapacak, hem de sezaryen olacak annelere hitap ediyor.

Doğal doğum planlıyorsanız bu programdan çok memnun kalacaksınız. Çünkü beklenen doğum tarihi geçtiği halde, henüz doğumun başlamamış olması veya bebeğinizin kafasının doğum kanalına uygun yerleşmemiş olması gibi durumlarda farklı teknikler deniyoruz. Sezaryen doğum yapacaksanız doğum sonrası süt gelmemesi şikayetini yaşamamanızı, sezaryenden sonra olabildiğince erken ayağa kalkmanızı ve çabuk iyileşmenizi sağlar.

Eski kilonuza kolayca dönmeniz için de faydalı olan bu program, özellikle vajinal kasların tekrar sıkı hale gelmesini ve dolayısıyla daha iyi bir cinsel yaşamı, ileride yaşanacak rahim sarkması ya da idrar kaçırma problemlerinin önüne geçmesini sağlar.

Egzersiz programını ihtiyaçlarınız doğrultusunda size özel hazırlıyorum. Bu programa gebeliğinizin 4. ayından sonra başlayabilirsiniz. Ancak unutmayın ki, 7. ve 8. aylar başlamak için geçtir ve maalesef 6. ayını geçmiş gebeleri bu programa alamıyorum. Programa başlamadan önce hekiminizden “spor yapmasında sakınca yoktur” raporu ve tam kan sayımı istiyorum. Çünkü ilk buluşmamızda kapsamlı bir gebelik-sağlık öyküsü değerlendirmesi ve postür analizi yapıyorum. Her hafta bir ya da iki gün buluşup, hamile pilatesi, nefes teknikleri, görselleştirme ve derin gevşeme üzerine çalışmalar yapıyoruz. Tam faydasını görmeniz için program gebeliğinizin durumuna uyarlanarak her ay yenilenmesi gerekiyor. Yerimiz Kalamış sahilde. Aletli pilates (reformer) derslerimizde bize eşlik ediyor. Ders sonrası Kalamış sahilde sıcak bir çay eşliğinde, sohbetimi de sunuyorum :)  

 
Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller www.emzirmedanismanligi.com sitesine ve site sahibine aittir. copyright © 2015 - 2024