Türkçe İngilizce

0-1 aylık bebekler içindir (İletişim: gulizonat@hotmail.com).

Anne adayları doğuma hazırlık konusuna genelde çok vakit ayırırlar. Kendilerine ve bebeğe nasıl iyi bakacaklarını araştır, nasıl bir doğum yapacaklarını planlarlar. Ancak doğum sonrası süreci için bebeğin temel bakım ihtiyaçları dışında pek bir şey düşünmezler. Oysa annenin bildiği dünya esas doğumdan sonra kökten değişmiş oluyor ve kendisi çoğu zaman bir bilinmezlik denizinin tam ortasına düşmüş gibi hissediyor. Bunu önlemek mümkündür. Doğumdan önce benle buluşamamış  ve bir ay kadar önce doğum yapmışsanız sizin de lohusalık döneminizin huzurlu geçmesi için size bu programı hazırladım: 

Programın içeriği:

  • 2 saatlik 1 ev ziyareti
  • 1 haftalık telefon ve whatsapp desteği

 Ev ziyareti:

  • Emzirme pozisyonlarının uygulamalı çalışması
  • Bebeğin kilo alımının kontrol edilmesi
  • Gaz şikayetleri ve kolik varsa onlarla baş etme yöntemleri
  • Bebek masajı
  • Diyetinizin düzenlenmesi
  • Gerekli ise süt arttırma önerileri
  • Sütten kesme/memeden ayırma adımları
  • Bebeğinize ek besin başlanması

 

Ev ziyaretimde emzirmeyi kolaylaştıracak güvenli emzirme ortamı oluşturacağız, olası sorunları çözeceğiz ve ilerideki adımları kolayca atmanızı birlikte sağlayacağız. Herhangi bir sorununuz yoksa bile, ileride olası bir sorunu önlemek için yaptıklarınız, uyguladıklarınız ve emzirme pozisyonunuzu kontrol etmekte fayda var. Bu nedenle bu programda emzirme pozisyonlarını uygulamalı çalışıyoruz. Çünkü gerekli adımları zamanında doğru atarsanız, ileride de mutlu bir anneliği yaşayacaksınız.

 Bu program kimler için uygun?

Sizde meme başında çatlağı, kanaması, şişlikler ya da mastit durumu varsa veya anne sütü azlığı yaşıyorsanız, bu program sizin için uygundur.

Bebeğiniz, emmede zorlanıyorsa, erken doğduysa, doğum kilosu az ise, kilo veriyorsa, doğum kilosunu yakalayamamışsa, uygun şekilde ememiyorsa, mama ya da biberon alıyorsa ve ilk ayın içinde ise, bu program ona da uygundur. Ancak daha büyük bebekler için ilaveten rehabilitasyon programı gerekecektir.

Çalışan anneler, çalışmaya başlayan annelere yönelik, çalışma saat ve koşullarına özel olarak hazırlanmış, emzirmeye devamı kolaylaştıran ve düzen oturtmaya yardımcı programdan da faydalanabilirler. Bu programda bebeğinizle olan ilişkisinin zarar görmeden geçiş sürecini atlatmayı ve emzirmeyi yöneteceğiz. Bu ilave danışmanlığı telefon ya da whatsapp aracılığıyla alacaksınız ki rahat hissettiğiniz yer ve anda sorunuzun birlikte çözelim. 

(İletişim: gulizonat@hotmail.com).

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller www.emzirmedanismanligi.com sitesine ve site sahibine aittir. copyright © 2015 - 2024