Türkçe İngilizce

VIP Program

Bir kadının doğumunu kolaylaştırmak için en çok DOĞRU bilgiye, bunları uygulama BECERİSİNE ve ÖZGÜVENE ihtiyacı vardır.

Ülkemizde gebelik danışmanlık hizmetlerinin bir anne tarafından parça parça farklı yerlerden almak zorunda kalmasının bazı istenmeyen durumlara yol açtığını gözlemledim ve bu hizmeti onlara tek elden vermeye karar verdim. Annelere yardım için kadın-doğum hemşireliği doçenti; ülkemizdeki birkaç uluslararası emzirme danışmanı ve cinsel sağlık temel basamak danışmanı olarak bilimsel bilgi birikimimin yanına bir de pilates eğitmenliğimi ekleyerek, doğuma en DOĞRU şekilde onları hazırlamak için bütüncü yaklaşmayı seçtim.

Bu yaklaşımda anneyi; bedeni, ruhu, zihni, cinselliği ile bir bütün olarak ele alıyorum. Hatta anne-bebek-eşini bir “ünite” olarak benimseyip, aile odaklı yaklaşımı seçiyorum.

Programın içeriği şöyle:

Bu programda gebeliğinin her ayı bir araya gelerek, içinde bulunduğu aylara göre edinmesi gerekli bilgiyi paylaşıyorum. Mesela gebeliğinin ilk üç ayında korku ve endişeleri üzerine odaklanıyoruz, gebeliğin oluşumunu inceliyoruz, neler yapması gerektiğini konuşuyoruz, anne karnında bebekle bağlanma yöntemlerini inceliyoruz ve tabi ki nasıl beslenmeniz gerektiğini paylaşıyorum. İkinci üç ayında gebelikteki şikayetleri, doğum şekilleri, doğum ekibini seçerken nelere dikkat etmesi gerekir’i; son üç ayında ise bebek bakımı becerileri üzerine odaklanıyoruz. Ülkemizde pek sık konuşulmayan cinsellik, her dönemde nasıl olmalı, cinsel iletişim teknikleri, cinsel mutluluk eğitimin konu başlıklarından. Ayrıca kişiye özel ve gebelik zamanına göre bir fizik egzersiz programı oluşturuyorum. Her ay bu programda bazı değişiklikler yaparak, ilerliyoruz. Ve tabi ki emzirme hakkında sorun yaşamamanız için doğumdan önce tedbir almaya başlıyoruz. Doğumda maalesef yanınızda olamıyorum (Konya’da bir üniversitenin ebelik bölümünün başkanlığı görevim nedeniyle haftanın bazı günlerinde İstanbul’da olamıyorum) ancak istenildiği durumda sizi doğumunuzda destekleyecek mükemmel arkadaşlarımla tanıştırabilirim. Hatta bebeğinize bir bakıcı seçecekseniz, etrafımdaki kişilerle sizi tanıştırabilirim. Doğum sonu ise ilk hafta ve 40. gün civarında sizi evinizde ziyaret ederek, emzirme, lohusalık kontrollerinizi yapıyor, doğumdan korunma yöntemlerini, cinsel hayata ne zaman başlanılacağını, emzirme rutinlerinizi, ek gıdaya geçişte bebek liderliğini ve memeden ayırmaya kadar her şeyi konuşuyoruz. Ziyaretler arası bana elbette telefon ya da whatsapptan ulaşabileceksiniz.

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller www.emzirmedanismanligi.com sitesine ve site sahibine aittir. copyright © 2015 - 2024