Türkçe İngilizce
Lohusalar için

DOĞUM SONRASI programın içeriği:

  • Her hafta iki gün buluşma ve egzersiz

Doğum sonrası özel egzersiz programı ile annelerin isteklerine ve ihtiyaçlarına cevap veren özel bir program hazırlıyorum. Bu programla hem yağlanan karın ve kalça bölgenizde incelme görerek doğumdan sonra fit bir görünümü kazanabilir, hem de aldığınız kiloları sağlıklı şekilde verebilirsiniz. Bunlardan fazlasını bile elde edeceksiniz. Özellikle sezaryen doğum yapmışsanız; programın emzirmeyi kolaylaştırıcı etkisinden memnun kalacaksınız. Omurga ağrılarınız varsa bu egzersiz programı ağrılarınızın hafifletilmesi için de faydalıdır. Özellikle vajinal kasların tekrar sıkı hale gelmesini, daha iyi bir cinsel yaşamı, ileride yaşanacak rahim sarkması ya da idrar kaçırma probleminden korunma sağlar.

Egzersiz programını ihtiyaçlarınız doğrultusunda size özel hazırlıyorum. Bu programa normal doğum sonrası 6. haftada, sezaryen sonrası 8. haftada başlayabilirsiniz. Programa başlamadan önce hekiminizden “spor yapmasında sakınca yoktur” raporu ve tam kan sayımı istiyorum. Çünkü ilk buluşmamızda kapsamlı bir gebelik-sağlık öyküsü değerlendirmesi ve postür analizi yapıyorum. Ardından Kalamış'taki home-stüdyomda derslere başlıyoruz. Derslere bebeğinizle gelmeniz beni mutlu eder :)

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller www.emzirmedanismanligi.com sitesine ve site sahibine aittir. copyright © 2015 - 2024