Türkçe İngilizce

Adet Döngüsü Farkındalığı ile Doğurganlığı Düzenleme Program

Doğurganlığı düzenlemek yani çocuk istemek ya da bunu ertelemek için bir kadının bedeniyle temasta olmasına, rahmi ve yumurtalıklarıyla bağ kurmasına, adet döngüsünün hangi fazında olduğunu bilmesine, cinsellikle ilgili varsa yanlış inanışlarının doğrularla yer değiştirmesine ve bedenindeki işaretleri izlemesine ihtiyaç vardır. Bedenle teması yitirmek, kronik hastalıklara, kendini değersiz hissetmeye ve ağrılar sebep olur.

 

Bu program ile, bedenle ve adet döngümüzle temasımızı eğer yitirdiysek, bunu yeniden hatırlamayı deneyimleyeceğiz. Günlük ve haftalık takip edeceğimiz işaretlerle, bedenin rehberliğinde, şükran dolu farkındalıklarla yolumuzu çiçeklendirip, canlılığa dair bir keşfe çıkacağız. 

Adet döngümüzün farkındalığı, daha köklenmiş ve sakin hissetmemizi sağlar. Adet döngümüzün harika tasarımını fark edebilmek; onunla ilişki kurup, uyumla ve ahenkle onla çalışabilmek, onun ritmiyle yaşamda akabilmek, bereketli bir yaşam yaratmanın araçlarından biri olabilir. Adet döngümüz aslında hem çözümdür, hem de bir teşhis aracıdır. O ay, yaşamdaki fiziksel ve ruhsal yolculuğumuzun bir geri bildirimidir. 

İşleyiş:

4 kez online ya da yüzyüze görüşme ile biraraya gelip, çeşitli öğrenme materyalleri ve farkındalık teknikleri kullanarak seanslar yapıyoruz. Her bir görüşme bir saat sürüyor. Görüşmeler arasında geçen zamanlarda, izlemeniz gereken beden işaretleri ve adet döngüsü bilincinizi geliştirmek için size uzaktan rehberlik yapıyorum.

 

Kimler için uygun?

Tüp bebek adayları (Açıklanamayan infertilite)

Hormon ve ilaç tedavisi almak istemeyen kadınlar

İlaçlı, hormonlu doğum kontrol yöntemi kullanmak istemeyen kadınlar

Cinsel isteksizlik, orgazm olamama ya da vajinal kuruluk

Endometriozis, fibroid, aşırı kanama, ağrı, adet öncesi gerginlik (PMS), doğurganlık sorunları ve polikistik over

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller www.emzirmedanismanligi.com sitesine ve site sahibine aittir. copyright © 2015 - 2024