Türkçe İngilizce
Semptom Yönetimi ve Egzersiz

Holistik Menapoz Danışmanlığı- Semptom Yönetimi ve Egzersiz

Doğurganlık döneminin sonlanıp, yeni bir sayfanın açıldığı menapoz dönemi yaklaşık 7 yıl sürmektedir. Bu dönemde kadınlar; bir yandan sıcak basması, gece terlemesi, sinirlilik, baş ağrısı, idrar kaçırma gibi problemlerle baş etmeye çalışırken, diğer yandan kadın kanserleri açısından da riskli bir döneme girerler. Aynı zamanda kadın kimliği ve estetik ile ilgili kaygılar, dişil enerjinin kaybedilme korkusu, cinsel fonksiyonlar ile ilgili pek çok sorunda eşlik edebilir, kafalarda tedirginlikle birlikte gün yüzüne çıkmayı bekleyen bazı sorular da seansımız sırasında keşfedilebilir.

Bu dönemde destek alıp, hazırlanmak; pek çok sorunu da önleyecek ve travmasız atlatmaya yardımcı olacaktır.

Bu programı, menapozal semptomlarla baş etmede güncel ve kanıta dayalı bilgileri sizlerle paylaşmak amacıyla hazırladım. Program, beden-zihin bağlantısını göz ardı etmeden, holistik (bütüncü) bir yaklaşımla size yardımcı olacak. Güncel bilgiler kadar, egzersiz, meditasyon gibi yardımcı yöntemlerden ve koruyucu önlemlerden de fayda göreceksiniz.

- Online seans şeklinde 1 saatlik, toplam dört seans; 1 haftalık telefon/whatssapp desteği şeklinde veriyorum. 

 İçerik:  

- Fiziksel semptomlarla başa çıkabilme

- Kadın kanserlerinden korunma yolları, kendi kendine muayene yöntemleri, rutin kontroller

- Fitoöstrojenler ve kemik erimesinde beslenme önerileri

- Dişil enerjinin sağlığa yansımaları

- Sık görülen cinsel problemler

- İdrar kaçırmada kullanılan egzersizler

- Menapoza özgü egzersizler

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller www.emzirmedanismanligi.com sitesine ve site sahibine aittir. copyright © 2015 - 2024