Türkçe İngilizce

Alternatif Anne'den tebrik mesajı

Türkiye’nin ilk uluslararası sertifikalı emzirme danışmanı hemşiresi Alternatif Anne’de!

Türkiye’nin ilk uluslararası sertifikalı emzirme danışmanı hemşiresi Alternatif Anne’de!

International Board of Lactation Consultant Examiner (Uluslararası Emzirme Danışmanları Adayları Kurulu), süt verme dönemi ve emzirme bakımında, uygulayıcıları sertifikalandırmada, dünya çapında en güvenilir kuruluştur.  Süt verme dönemi ve emzirme bakımında en iyi standartları oluşturur ve bu standartları karşılayanlara dünya çapında geçerli sertifika verir. Bu sertifika sahipleri Uluslararası Sertifikalı Emzirme Danışmanı ünvanını (IBCLC) alır.

Yazarlarımız arasında olan Doğum ve Kadın Sağlığı Hemşireliği Doçenti Güliz Onat ülkemizdeki hemşireler arasında bu sertifikaya sahip ilk ve şu an için tek hemşiredir. Kendisi üniversitede ders vermenin yanı sıra, emzirme konusunda güçlük yaşayan anneleri evlerinde ziyaret ederek, emzirme danışmanlığı yapmaktadır (emzirmedanismanligi.com).

Türkiye’de emzirme konusunda yetişmiş uzman personel sayısı oldukça azdır. Emzirme konusunda güçlük yaşayan anneler için, ülkemizde uluslararası standartlarda eğitim almış kişilerin varlığı, arkasından gelecek olan diğer sağlık personelinin de önünü açacaktır. Başarısından dolayı yazarımız Doç.Dr. Güliz Onat’ı tebrik ederiz.

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller www.emzirmedanismanligi.com sitesine ve site sahibine aittir. copyright © 2015 - 2024